مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزه از برگزاری کمیته پیشگیری از چاقی و اضافه وزن در راستای ترویج زندگی سالم  با حضور مدیران ادارات این شهرستان خبر داد.

دکتر مجید خجسته پور در گفتگو با خبرنگار وبدا عنوان کرد: یکی از مشکلات پیش روی جامعه، افزایش وزن و چاقی در سنین جوانی و نوجوانی است و سلامت نسل امروز و فردای جامعه را تهدید و در آینده مشکلات بهداشتی، سلامتی و شیوع بیماری های غیرواگیر را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به اثرات سوء چاقی گفت: اجرای برنامه‌هایی همچون ترویج تغذیه سالم، افزایش فعالیت جسمی و کاهش کم تحرکی، کاهش مصرف غذاهای ناسالم و نوشیدنی‌های شیرین، مراقبت‌های دوران بارداری و پس از آن، فراهم ساختن راهکارهای حمایتی برای سبک زندگی سالم از جمله رژیم غذایی سالم، خواب و فعالیت جسمی مناسب در سال‌های اول زندگی کودک، ترویج محیط آموزشی سالم با آموزش بهداشت، تغذیه سالم و فعالیت جسمی در جهت کنترل وزن کودکان و نوجوانان دارای اضافه وزن از راهکارهای تدوین شده ایران اکو است.

دکتر خجسته پور بیان کرد: مبارزه و پیشگیری از چاقی در دوران کودکی نیازمند همکاری ادارات و ارگان‌های مختلف از جمله آموزش وپرورش، بهزیستی، ورزش و جوانان و شهرداری می باشد و مقرر گردید هرکدام از این ادارات با معرفی یک نماینده در راستای تحقق اهداف برنامه ایران اکو همکاری های لازم را با شبکه بهداشت و درمان داشته باشند.

وی با اشاره به مصوبات این جلسه افزود: مشارکت در تهیه مطالب آموزشی تغذیه و پیشگیری از اضافه وزن و چاقی برای گروه های هدف، برگزاری کلاس‌های آموزشی در مدارس، برنامه‌ریزی آموزشی مرتبط با  تغذیه مناسب و متعادل و فعالیت  فیزیکی در مدارس، برگزاری پویش‌های آموزشی با عنوان تغذیه سالم و تحرک بدنی برای پیشگیری از اضافه وزن و چاقی، ترویج مصرف غذاهای حامی سلامت از جمله مصوبات این حلسه بود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان  فیروزه خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه و فعالین اجتماعی در فضای مجازی نقش برجسته‌ای در روند اجرای مطلوب برنامه ایران اکو خواهند داشت و در این مسیر علاوه بر همکاری ادارات، به همکاری آنان  نیاز داریم تا نتایج هرچه بهتری از اجرای این برنامه حاصل شود.