مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزه، از پلمپ 2 واحد لبنیاتی به دلیل عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در این شهرستان خبر داد.

مهندس حامد بردبار در گفتگو با وب دا اظهار داشت: با توجه به بازدید ها و نمونه برداری های صورت گرفته توسط کارشناسان بهداشت محیط از واحدهای لبنیاتی سطح شهرستان فیروزه، 2 واحد متخلف پلمپ شد.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی گفت: کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان، در طی یک ماه گذشته بیش از 809 بازدید بهداشتی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و کارگاه های حرفه ای شهرستان به منظور نظارت بر رعایت محدودیت ها، اجرای دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی انجام داده اند که پیرو این بازدید ها 5  واحد صنفی متخلف پلمپ و برای 24 مورد دیگر اخطاریه صادر و یا به مراجع قضایی معرفی شده اند.

مهندس بردبار افزود: در حال حاضر نیز همزمان با اجرای طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بازدید های روزانه تیم های نظارتی به همراه نیروهای بسیج و داوطلبین هلال احمر از اصناف و کارگاه های شهرستان در حال انجام می باشد و از ابتدای اجرای این طرح آموزش های لازم در خصوص دستورالعمل های بهداشتی پیشگیری از کرونا به کلیه متصدیان ارائه شده است.

مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه ای شهرستان فیروزه در پایان ضمن تشکر از همکاری خوب متصدیان و مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی از آنان درخواست نمود هرگونه تخلف بهداشتی و عدم رعایت دستورالعمل های مقابله با کرونا را، از طریق سامانه پاسخگویی وزارت بهداشت، 190، به صورت شبانه روزی گزارش نمایند.