به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فیروزه اول دسامبر روز جهانی ایدز نامگذاری شده و هر ساله برای این روز، شعار خاصی در نظر گرفته می‌شود که هدف آن، ترغیب مردم به اقدامات پیشگیرانه و توسعه اقدامات برای كنترل و درمان بیماری HIV است و امسال نیز شعار اجازه نمی دهیم کرونا برنامه مراقبت اچ آی وی را تحت تاثیر قرار دهد و پایان ایدز با پوشش همگانی خدمات پیشگیری،تشخیص،مراقبت و درمان برای این روز در نظر گرفته شده است.

به همین منظور کمپین * من هم آزمایش اچ آی وی می دهم * از ٢٠ آبان لغایت ٢٠ آذر همزمان با سراسر کشور با هدف شناساندن بیماری اچ آی وی و تشویق و ترغیب مردم به انجام آزمایش اچ آی وی جهت تشخیص و درمان به موقع در شهرستان فیروزه اجرا می‌شود.

در این راستا آزمایش HIV به‌طور رایگان و به‌صورت محرمانه در مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری شبکه بهداشت و درمان فیروزه به آدرس خیابان معلم، جنب ساختمان شهرداری، شبکه بهداشت و درمان فیروزه و توسط تیم های سیار در مراکز مختلف انجام و در صورت مثبت بودن تست، درمان افراد به‌صورت رایگان انجام می‌گیرد.

اگر شخصی به هر دلیل احتمال می دهد که به ویروس اچ آی وی آلوده شده است باید هرچه سریع تر جهت انجام آزمایش اقدام نماید تا در مواجهه با مراحل اولیه بیماری، درمان اولیه و برنامه ریزی برای حفظ درازمدت سلامتی فرد انجام شود.