به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فیروزه یک واحد صنفی متخلف به علت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در این شهرستان پلمب شد.

کارشناس مسئول بهداشت محیط این شبکه اظهار داشت: با شیوع کرونا، بدلیل اهمیت رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کلیه مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی خصوصا واحدهای صنفی، تیم های نظارتی کارشناسان بهداشت روزانه در دو شیفت صبح و بعدازظهر از مراکز و اماکن شهرستان فیروزه بازدید و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را بررسی می‌نمایند.

مهندس حامد بردبار افزود: تمام واحدهای صنفی موظف به رعایت دستوالعمل‌ها از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تهویه مناسب بوده و در صورت مشاهده عدم رعایت این پروتکل های بهداشتی ابتدا تذکر داده می شود و در بازرسی بعدی در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی، پلمب واحد متخلف صورت می گیرد.

مهندس بردبار تصریح کرد: طی یک ماه گذشته نیز در پانصد و ۶۴ بازدید صورت گرفته از واحدهای صنفی شهرستان، ١۶ واحد صنفی به مراجع قانونی معرفی و یک واحد صنفی متخلف روز گذشته به علت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی پلمب شد.

این مقام مسئول در پایان افزود: در صورت مشاهده ی تخلفات بهداشتی در سایر واحدهای صنفی و عدم رعایت مصوبات ستاد کرونای شهرستان در خصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی و به خطر افتادن سلامت عمومی با واحد صنفی متخلف برخورد قانونی صورت می‌گیرد.