به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فیروزه هشتادمین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای شهرستان با حضور مهدی باغیشنی سرپرست فرمانداری فیروزه و سایر اعضای ستاد کرونا شهرستان درمحل فرمانداری برگزارشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فیروزه ضمن ارائه گزارش عملکرد بهداشت و درمان در مقابله با کرونا، آخرین وضعیت واکسیناسیون در شهرستان را تشریح و اظهار داشت: از مجموع افراد واجد شرایط گروه سنی بالای ۱۲ سال در این شهرستان هم اکنون ٩۴.۶ درصد دز اول و ۷۸ درصد، دوز دوم کرونا را دریافت کرده اند و در دانش آموزان نیز درصد پوشش دوز اول و دوم واکسیناسیون به ترتیب ٩٣.٨ و ٧۴.٢ درصد می باشد.

دکتر خجسته پور ضمن قدردانی از همکاری خوب ادارات، ارگان ها و سازمان های شهرستان فیروزه در مدیریت بیماری کرونا افزود: در حال حاضر سویه جدید ویروس (امیکرون) در کشور مشاهده شده است و میزان سرایت پذیری بالای این ویروس و متاسفانه پایین بودن درصد رعایت دستورالعمل ها در شهرستان در کنارهم نگران کننده است و کلیه شهروندان و کارکنان ادارات بایستی ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، تزریق واکسن و زدن ماسک را به صورت ویژه از اولویت های خود قرار دهند.

دکتر خجسته پور با تاکید بر نظارت بر نحوه رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مدارس، افزود: با هماهنگی شبکه بهداشت و ارسال مشخصات دانش آموزان و معلمانی که واکسن دریافت نکرده اند، پیگیری های لازم در خصوص تکمیل واکسیناسیون این موضوع در حال انجام است.

سرپرست فرمانداری فیروزه با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی جهت پیشگیری از انتشار ویروس کرونا خاطرنشان کرد: هم اکنون میزان رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک در سطح شهرستان پایین است و ضروری است با استفاده از ظرفیت رسانه ها و آموزش در قالب تداوم طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از عادی انگاری پیشگیری شود.

مهدی باغیشنی در پایان تاکید کرد: همکاری کلیه دستگاه های متولی، صنوف و عموم مردم در ریشه کن شدن این بیماری لازم بوده و برای قطع زنجیره بیماری و جلوگیری از شیوع کرونا ضرورت دارد برای واکسیناسیون همه افراد جامعه برنامه ریزی شود.

در این جلسه سایر اعضا نیز به ارائه گزارش عملکرد خود در مقابله با کرونا و واکسیناسیون پرداختند.